Příprava týmu CTU CarTech na závod v Německu vrcholí

By admin • Aug 13th, 2009 • Category: ČVUT

Univerzitní tým CTU CarTech složený ze studentů Českého vysokého učení technického v Praze je po 18 měsících konstrukce, stavby a testování vozu v závěrečné fázi přípravy na závod na německém okruhu Hockenheim, který se koná od 5. do 9. srpna 2009. Tým CTU CarTech je historicky prvním týmem z České republiky startujícím na této soutěži. Poměří své síly s dalšími 77 týmy z celého světa.

Testování formule se zúčastnil také známý český automobilový závodník Jarek Janiš, který týmu po krátkém svezení sdělil své dojmy z ovládání a chování vozu. Při diskusi s týmem udělil mnoho cenných rad pro maximální využití potenciálu vozu a s jezdci probíral otázky týkající se efektivního ovládání vozu.

Vůz FS01 pohání motocyklový motor YAMAHA YZF R6 uložený před zadní nápravou a podle pravidel vybavený restriktorem v sání, který omezuje výkon motoru. Vůz je vybaven pokročilou elektronikou umožňující robotizované řazení převodových stupňů a kontrolu trakce.

Náklady na stavbu formule, její provoz, vybavení týmu a účast v závodě dosahují výše okolo 1 250 000 Kč. Takový rozpočet bylo možné naplnit pouze za významného přispění partnerů týmu, kterými jsou zejména firmy z automobilového průmyslu a instituce podporující mladé technické talenty. Jedná se o investici do talentovaných budoucích inženýrů a tým CTU CarTech dále hledá partnery, kteří mu pomohou zabezpečit pokračování projektu v příštích letech finančními prostředky, výrobou části vozu, poskytnutím know-how, nebo i způsobem dle vlastního návrhu.

Více informací o formuli ČVUT najdete na http://cartech.cvut.cz