Rektorský sportovní den Univerzity Karlovy v Praze

By admin • Mar 17th, 2009 • Category: Karlova Univerzita

Jako každým rokem se ke konci letního semestru – ve středu 14. května 2008 - koná pod záštitou rektora UK Rektorský sportovní den, který je příležitostí k setkání studentů pražských fakult UK nejen na sportovním poli. V den konání RSD je na UK zrušena výuka, takže studenti mohou celý den využít ke sportování v soutěžích pestré palety sportů tak, jak je nabízejí jednotliví organizátoři – katedry a ústavy tělesné výchovky na fakultách UK. V minulých letech se RSD těšil vždy velké pozornosti studentů, aktivně se ho zúčastnilo vždy kolem 1600 studentů a doufáme, že tradice masové účasti zůstane zachována i pro letošní rok.

Kromě soutěží ve sportovních hrách (fotbal, volejbal, basketbal, softbal, florbal, tenis, stolní tenis) se velkému zájmu zejména studentek vždy těší cvičení s hudbou letos organizované v podobě aerobiku a aquaaerobiku, pro příznivce sportů a pobytu v přírodě bude organizována cyklistická vyjížďka, kanoistický sjezd Sázavy a jako pilotní ročník budou letos poprvé novinkově zařazeny závody dračích lodí na Vltavě. Realizovat se budou moci i příznivci fitnessu a hráči golfu, případně zájemci o tuto hru.

Pro studenty TZP – resp. se speciálními potřebami je tradičně připraven program v podolské loděnici Regata (kanoistika, cyklistika, vyjížďka na motorových člunech, stolní tenis a posilovna, jachting, posezení u táboráku).

Většina sportovních soutěží se bude konat ve Sportovním centru UK v Hostivaři, atletické soutěže na FTVS ve Vokovicích, volejbal ve sportovním areálu MFF na Albertově a závody dračích lodí v loděnici USK v Chuchli.

Pořadatelem letošního RSD je KTV MFF UK.

Bližší informace viz webové stránky:

Externí odkaz http://iforum.cuni.cz/IFORUM-5402-version1-RSDbrozura.pdf

Externí odkaz http://rektorskyden.cuni.cz

Akce se koná v roce 660. výročí založení Univerzity Karlovy v Praze

Přehled sportů  (v abecedním pořadí):

Aerobik

Atletika

Aqua aerobik

Basketbal

Cyklistika

Dračí lodě – novinka

Florbal