Rostoucí a vonící krása – pozvánka na Den otevřených dveří v Arboretu Křtiny

By admin • Aug 13th, 2009 • Category: Mendelova Univerzita

Podnikněte výlet do krásné jarní přírody a navštivte o víkendu 23. – 24. května 2009 Arboretum Křtiny na Školním lesním podniku Masarykův les Křtiny Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně. Od 9.00 do 17.00 hodin Vás provedou bujně rostoucí a vonící květenou arboreta odborní průvodci – pedagogové z Ústavu lesnické botaniky, dendrologie a geobiocenologie Lesnické a dřevařské fakulty MZLU v Brně a zaměstnanci školního podniku.

V arboretu, které bylo založeno ve 20. létech minulého století na ploše 23 hektarů mezi městysi Křtiny a Jedovnice, se nachází ojedinělá sbírka více než tisíce taxonů dřevin ze všech koutů světa. Jeho lesní charakter zpestřují přírodní palouky, louky, vodní plocha, dřevěné plastiky a díla studentů. Letošní novinkou je rozšířená sbírka jedlí, obnovená stezka Domácí dřeviny, rozšířené rašeliniště – to vše zarámované pod omamnou vůní kvetoucích azalek a rododendronů.

V sobotu 23. května ve 13 hodin se uskuteční u příležitosti 160. výročí úmrtí Jana Svatopluka Presla malá vzpomínková slavnost u pomníku tohoto významného českého přírodovědce.

Tagged as: