Vysoké školy

Vysoké školy nejčerstvější informace

Student ČVUT na tiskové konferenci k projektu sluneční školy v Himalájích

By admin • Mar 4th, 2009 • Category: ČVUT

Ve čtvrtek 5. března 2009 od 13.00 hodin se uskuteční pod vedením Ing. Jana Tilingera, studenta Českého vysokého učení technického v Praze, tisková konference k projektu sluneční školy v indických Himalájích. Jedná se o energeticky úspornou školu v nadmořské výšce 4 200 metrů ve vesnici Kargyak na severu Indie. Tisková konference se uskuteční v Klubu cestovatelů Karavanseráj (Masarykovo nábřeží 22, Praha 1).

Kromě Ing. Tilingera bude na tiskové konferenci přítomen i Martin Kalabis, který strávil posledních pět měsíců v indickém Kargyaku jako ředitel a učitel Sluneční školy.

Budova školy byla slavnostně otevřena v září 2008. Byla postavena převážně z místních ekologických materiálů, jako je kámen, dřevo a nepálené cihly. V maximální míře využívá sluneční záření a po značnou část roku je energeticky soběstačná. Pro osvětlení učebny a napájení počítačů je použit fotovoltaický systém.

Ing. Jan Tilinger získal za poster s názvem „Nízkoenergetická škola v indických Himalájích“ v roce 2008 první místo v kategorii doktorandů na vědecké konferenci „Junior Scientist Conference“, kterou uspořádala Vídeňská technická univerzita.

Pro realizaci budovy školy založil Ing. Tilinger Občanské sdružení Surya.

Více informací o sluneční škole v Himalájích najdete na www.suryaschool.org

Tagged as: , ,

admin is
Email this author | All posts by admin

Comments are closed.