Studentská unie ČVUT se stala členem mezinárodní studentské organizace BEST

By admin • Jul 29th, 2009 • Category: ČVUT

Kodaň/Praha, 22. 7. 2009 – Pražská technika má důvod k oslavě. Na pravidelném generálním shromáždění Board of European Students of Technology (takzvaného BESTu), které se uskutečnilo v uplynulých dnech v dánské Kodani, byla úspěšně schválena a přijata přihláška Studentské unie ČVUT do mezinárodního studentského sdružení BEST. To se především specializuje na organizaci mezinárodních krátkodobých kursů a na výměny studentů po celé Evropě. Tento typ výměn bude tedy doplňkem k stávajícím dlouhodobějším stážím organizovaným prostřednictvím programů Erasmus či IAESTE.

Kromě ČVUT v Praze byly přijaty i Technická univerzita v Delftu (Nizozemsko) a také Univerzita v Aveiru (Portugalsko). ČVUT tak obstálo v rámci úzkého výběru, do něhož se dále probojovaly Univerzita v Miškolc (Maďarsko) a moskevská technologická univerzita (Moscow Institute of Steel and Alloys).

V reakci na přijetí Studentské unie ČVUT generálním shromážděním následně přiletěl do Prahy viceprezident BESTu Lucien Romagnoli, aby tlumočil gratulace shromáždění: „Studentská unie ČVUT měla vynikající přihlášku, splnila všechny formální náležitosti a mateřská univerzita jí deklarovala plnou podporu. Úspěchu napomohlo nemalou měrou i funkční zázemí Studentské unie,“ uvedl při své návštěvě české metropole Lucien Romagnoli.

Jak dále řekl, pražský tým je plný entuziasmu, nadšení a pozitivní motivace. „Etablování pražské pobočky sice nebude lehké, ale Pražská technika má veškeré předpoklady to úspěšně zvládnout,“ ujistil přítomné Romagnoli. Místopředseda BEST ČVUT Radovan Igliar doplňuje, že ČVUT se o členství v BESTu pokusilo již v roce 2004, avšak toto úsilí tehdy nevedlo k úspěšnému dosažení cíle.

„Bohužel jednání byla v té době neúspěšná. Nyní jsme měli mnohem silnější podporu a pomoc jak ze strany Studentské unie ČVUT, tak i od vedení ČVUT, a to zejména v osobě prorektora Jaroslava Kuby,“ je přesvědčen Igliar. BEST ČVUT v Praze se tak připojí do mezinárodní sítě organizací na 86 technických univerzitách po celé Evropě.

Tagged as: , ,